Kim jesteśmy

Jesteśmy radiem katolickiego Ruchu Światło-Życie, popularnie zwanego oazą. (Więcej o Ruchu tutaj).

Internetowe Radio Fos-Zoe, to pozytywne, chrześcijańskie środowisko, jednoczące młodzież i dorosłych idących drogą katolickiego Ruchu Światło-Życie.

Nasze radio, to dzieło Centralnej Diakonii Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie. Mimo, że nazwa jest długa i oficjalna, nasza działalność nie jest ściśle sformalizowana. Radio tworzą animatorzy Ruchu, ale także jego sympatycy z różnych części Polski – od Żywca po Gdynię. Gwarantem jedności z całym ruchem oazowym jest redaktor naczelny, będący członkiem CDKS oraz Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”.

Głównym celem naszej posługi jest budowanie więzi i kształtowanie potrzeby jedności wśród oazowiczów całego świata. Udaje nam się realizować ten cel za pomocą programu „Poniedziałkowy Ruch w eterze”, których słuchają oazowicze z całej Polski, a także Niemiec i Czech, aktywnie włączając się w rozmowy na chacie, konkursy oraz dedykując piosenki w czasie Koncertu Życzeń.

Nasze radio informuje o wydarzeniach ważnych dla oazowiczów, emituje słowa Moderatora Generalnego audycje formacyjne, publicystyczne, rozrywkowe oraz łączy słuchaczy we wspólnej modlitwie brewiarzowej.

Działalność redakcji opiera się na diakonii, nazywanej często po „świecku” wolontariatem. Jedną z głównych trosk redakcji jest powiększanie liczby osób chętnych do współpracy – głównie przy prowadzeniu audycji oraz redagowaniu strony internetowej. Poza tym ciągle modlimy się i działamy, mając na celu pozyskanie środków finansowych na sprzęt umożliwiający profesjonalizację radia.

Swój czas spędza z nami regularnie, co poniedziałek ok 120 osób:) Jesteś wśród nich? Jeśli nie, to zapraszamy!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>