„Modlitwa w drodze” w Radiu Fos-Zoe

Codziennie w naszym Radiu o 20:00 emitowane są nagrania „Modlitwy w drodze” – czyli Ewangelia z konkretnego dnia opatrzona komentarzem. Zachęcamy do regularnego obcowania ze Słowem Bożym również w taki sposób!

Każda modlitwa rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem do rozważanych treści. Następnie kilka minut spokojnej muzyki pozwala choć częściowo wyciszyć się, uspokoić i zrelaksować, by móc stanąć przed Bogiem z otwartością na Jego Słowo.

Kolejnym elementem jest Ewangelia z konkretnego dnia. Do fragmentu Słowa Bożego dostajemy kilka pytań, które mają pomóc w osobistej refleksji. Między poszczególnymi częściami odnajdziemy czas na własne przemyślenia. Powtórnie usłyszane wersety z Ewangelii będziemy mogli odczytać już zupełnie inaczej, głębiej, z realnym odniesieniem do własnego życia. Na koniec, przy dźwiękach muzyki, możemy podsumować rozważane treści. Całość modlitwy zajmuje niewiele ponad 10 minut.

Pomysł na prowadzony przez Jezuitów serwis ModlitwaWDrodze.pl wypływa z doświadczenia Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, a dziesięciominutowe rozważania bazują na metodzie kontemplacji Słowa Bożego. Proponowany rodzaj modlitwy polega na wsłuchaniu się we fragment Pisma Świętego, wyobrażeniu sobie sceny biblijnej, wczuciu się w nią oraz na refleksji odnoszącej się do własnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>